Martin Slavíček najdou.cz

Svět SEO, copywritingu a obsahového marketingu

Jak fungují srovnávače cen?

E-shopy jsou nosným prvkem e-commerce neboli elektronického obchodování. Srovnávače zboží nesrovnávají pouze jejich cenu, ale i dopravu nebo dostupnost, a všechny tyto informace dávají na jedno místo. Vzhledem k vysoké návštěvnosti jsou srovnávače zboží způsobem, jak získat více potenciálních zákazníků.

Jak fungují srovnávače cen?

Roboti už jdou, aneb mluvíte jejich řečí?

S rozvojem internetu bylo třeba vyladit, jak procházet a indexovat stránky na webu. Procházením se rozumí proces vyhledávání veřejně přístupných webových stránek a dalšího obsahu. Indexování znamená, že vyhledávače tyto stránky analyzují a ukládají je do svého vyhledávacího indexu. K tomu se používají roboti či boti. Občas se zatoulají na webové stránky, které nebyly určeny k procházení, například na stránky, které procházely údržbou. A kvůli tomu vznikl soubor robots.txt.

Roboti už jdou

IGTV na Instagramu a SPEED update

Obsahový marketing má další možnost jak zvýšit návštěvnost, nyní můžete oslovit svým hodinovým videem na kanálu IGTV miliardu uživatelů Instagramu. Adobe připravuje video editor Rush zaměřený na sociální sítě. Google speed update pro mobilní zařízení je tady. Jednoduchá analýza webu pomocí Lighthouse je zase o něco lepší. Sundar Pichal a jeho sedm principů při zavádění umělé inteligence. Strojové učení v příkladech. Další funkce Search Console. Twitter spustil návody na Twitter média.

IGTV na Instagramu a SPEED update

Jak na SEO v éře strojového učení

Responzivní web se má natáhnout do 2 sekund. Lighthouse jako dobrá pomůcka pro marketéry. Nová Search Console s meziročním srovnáním dat. Prodloužené a zase zkrácené Meta Descriptions. Analýza logů ukáže, co na vašich stránkách vyvádí crawler. Trocha umělé inteligence a strojového učení. Co je vlastně RankBrain. Pozor na JavaScript a o tom že současné SEO je na jednu stranu čím dál víc technické a na druhou má stále větší porci obsahového marketingu.

Jak na SEO v éře strojového učení

Věděli jste, že jenom 16% lidí dočte stránku blogu až do konce?